TRAFİK KAZALARINDA ARAMA KURTARMA SERTİFİKA TÖRENİ İCRA EDİLDİ

TRAFİK KAZALARINDA ARAMA KURTARMA SERTİFİKA TÖRENİ İCRA EDİLDİ

Trafik Kazalarında Arama Kurtarma Eğitiminde Başarılı Olan Personele Sertifikaları Verildi

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile Polis Genel Müdürlüğü İtfaiye Müdürlüğü koordinasyonu neticesinde, sivil savunma personelinin bilgi ve becerilerinin tazelenmesi amacıyla 07-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında "Trafik kazalarında arama kurtarma sertifika eğitimi" düzenlendi.

Kurumlar arası bilgi paylaşımının sağlanmasını amaçlayan toplam beş günlük eğitimde sivil savunma personeline, trafik kazalarında kurtarma faaliyetlerini planlı, düzenli ve hızlı bir şekilde yapılması, hasta ya da yaralının hayatta kalma olasılığının arttırılmasına yönelik eğitim verildi.

Kursa katılan 16 personel, teorik ve uygulamalı yapılan "Trafik kazalarında arama kurtarma sertifika eğitimi" kapsamında, yazılı ve bireysel yetenek sınavlarına tabi tutuldu. Sınavda başarılı olan sivil savunma personeline 16 Ağustos Çarşamba günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Sosyal Tesislerinde düzenlenen bir törenle sertifikaları verildi.

Törende konuşma yapan Polis Genel Müdürü Süleyman MANAVOĞLU, doğal afet, yangın ve trafik kazaları konularında sivil savunma ile polis genel müdürlüğünün aynı amaç için birbirine destek ve omuz omuza görev yürüttüğüne dikkat çekti.

MANAVOĞLU, Polis Genel Müdürlüğü'nde polislik hizmeti ile itfaiye hizmetlerinin iç içe yürütüldüğünü, itfaiye hizmetlerini polislik hizmetinden ayrı olarak düşünülemeyeceğini söyleyerek, bunun en iyi örneği trafik kazalarında araca sıkışan canların kurtarılmasıdır. Görevlerimizi yürütürken bizim için en önemli şey vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ve can kaybını önlemektir" dedi.

Son altı ay içerisinde ülkemizde meydana gelen trafik kazalarında itfaiye hizmetine ihtiyaç duyulan 25 kaza meydana geldiğine vurgu yapan Süleyman MANAVOĞLU, ekiplerin başarılı bir şekilde müdahalelerde bulunduğunu, bu nedenle düzenlenen bu kursun öneminin büyük olduğunu söyledi. MANAVOĞLU, Sivil Savunma personeline yönelik gerçekleştirilen eğitimlerin, Almanya , İtalya ve Ankara'da eğitim alan eğitmenler tarafından verildiğini ifade etti.

Süleyman MANAVOĞLU'nun ardından konuşan Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan ÇELEBİ ise, PGM ile yürütülen çalışmalara büyük önem verdiklerini belirterek, olağanüstü durumlarda Sivil Savunma, İtfaiye ve Orman Dairesi gibi KKTC'nin güzide kurumlarının personelinin büyük bir özveri içinde çalıştığını vurguladı.

Sıkça yaşanan trafik kazalarında insan hayatıyla ilgili risk faktörünün yüksek olduğunu vurgulayan ÇELEBİ, "Uğraşımız insan hayatı. Yapılan tazeleme eğitimleri bu yüzden çok önemli. Trafik kazalarında arama kurtarma yöntemleri her gün gelişiyor. Bu yöntemleri yakından takip ederek, personelimizin gelişmesini sağlamak birinci önceliklerimiz arasındadır" dedi. Erdoğan ÇELEBİ son olarak eğitimde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.
Print
Posted: Ağu 16, 2017,
Categories: Faaliyetler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«Nisan 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930311
23
24494

BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARI HASAN ALİCİK SİVİL SAVUNMAYI ZİYARET ETTİ

Başbakanlık Müsteşarı Hasan ALİCİK 03 Nisan 2018 tarihinde Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığına nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamı
45678
9
24929

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI İLE TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI İLE TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı (SSTB) ile Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokole, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan Çelebi ile Türkiye Sualtı Federasyonu Başkanı Şahin Özen imza koydu.

Protokolle, SSTB ile TSSF arasında kurumsal işbirliği alanlarının geliştirilmesi, personel gelişimi ve bilgi paylaşımının sağlanması, TSSF tarafından SSTB’ye her yıl belirlenecek bir dönemde eğitim ve eğitmen desteği sağlanması, TSSF eğitmenlik sınavlarından en az birinin KKTC’de yapılması amaçlanıyor.

ÇELEBİ: “ÜLKE TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK”
Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan Çelebi, imza töreninde yaptığı konuşmada, protokolün ülke tanıtımına ve turizme katkı sağlayacağına inandıklarını söyleyerek, bu doğrultuda Türkiye’den gelen eğitmenlerin KKTC’de hafta sonu sınava girdiğini, ülkeyi tanıdıklarını, olanaklar hakkında bilgi edindiklerini belirtti.

Çelebi, bunun yanında yapılacak işbirliği ile, ülkede de dalgıç yetiştirme yeteneğine sahip eğitmenler yetişeceğini vurguladı.

ÖZEN: “HER TÜRLÜ KATKIYI SAĞLAMAYA HAZIRIZ”
Türkiye Sualtı Federasyonu Başkanı Şahin Özen de, KKTC’de sualtı sporlarının gelişimine her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını söyleyerek, ilk kez yurtdışında, eğitmenlik sınavını KKTC’de yaptıklarını kaydetti.

Sınav için adaya gelenlerin Kıbrıs’ın sualtı zenginliği görme imkanı bulduğunu dile getiren Özen, işbirliklerinin artarak devam edeceğini ifade etti.

TSSF yetkililerinin KKTC’ye gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, Cumartesi 09.00’da Girne Büyük Anadolu Otel havuzunda, Pazar günü de saat 09.00’da Sivil Savunma Alsancak Dalış Merkezi’nde 30 kişinin katıldığı “Bir ve İki Yıldız Pratik Dalış Eğitmen Sınavı” yapıldı.
Devamı
101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456