TRAFİK KAZALARINDA ARAMA KURTARMA SERTİFİKA TÖRENİ İCRA EDİLDİ

TRAFİK KAZALARINDA ARAMA KURTARMA SERTİFİKA TÖRENİ İCRA EDİLDİ
Posted: Ağu 16, 2017
Categories: Faaliyetler
Comments: 0

Trafik Kazalarında Arama Kurtarma Eğitiminde Başarılı Olan Personele Sertifikaları Verildi

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile Polis Genel Müdürlüğü İtfaiye Müdürlüğü koordinasyonu neticesinde, sivil savunma personelinin bilgi ve becerilerinin tazelenmesi amacıyla 07-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında "Trafik kazalarında arama kurtarma sertifika eğitimi" düzenlendi.

Kurumlar arası bilgi paylaşımının sağlanmasını amaçlayan toplam beş günlük eğitimde sivil savunma personeline, trafik kazalarında kurtarma faaliyetlerini planlı, düzenli ve hızlı bir şekilde yapılması, hasta ya da yaralının hayatta kalma olasılığının arttırılmasına yönelik eğitim verildi.

Kursa katılan 16 personel, teorik ve uygulamalı yapılan "Trafik kazalarında arama kurtarma sertifika eğitimi" kapsamında, yazılı ve bireysel yetenek sınavlarına tabi tutuldu. Sınavda başarılı olan sivil savunma personeline 16 Ağustos Çarşamba günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Sosyal Tesislerinde düzenlenen bir törenle sertifikaları verildi.

Törende konuşma yapan Polis Genel Müdürü Süleyman MANAVOĞLU, doğal afet, yangın ve trafik kazaları konularında sivil savunma ile polis genel müdürlüğünün aynı amaç için birbirine destek ve omuz omuza görev yürüttüğüne dikkat çekti.

MANAVOĞLU, Polis Genel Müdürlüğü'nde polislik hizmeti ile itfaiye hizmetlerinin iç içe yürütüldüğünü, itfaiye hizmetlerini polislik hizmetinden ayrı olarak düşünülemeyeceğini söyleyerek, bunun en iyi örneği trafik kazalarında araca sıkışan canların kurtarılmasıdır. Görevlerimizi yürütürken bizim için en önemli şey vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ve can kaybını önlemektir" dedi.

Son altı ay içerisinde ülkemizde meydana gelen trafik kazalarında itfaiye hizmetine ihtiyaç duyulan 25 kaza meydana geldiğine vurgu yapan Süleyman MANAVOĞLU, ekiplerin başarılı bir şekilde müdahalelerde bulunduğunu, bu nedenle düzenlenen bu kursun öneminin büyük olduğunu söyledi. MANAVOĞLU, Sivil Savunma personeline yönelik gerçekleştirilen eğitimlerin, Almanya , İtalya ve Ankara'da eğitim alan eğitmenler tarafından verildiğini ifade etti.

Süleyman MANAVOĞLU'nun ardından konuşan Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan ÇELEBİ ise, PGM ile yürütülen çalışmalara büyük önem verdiklerini belirterek, olağanüstü durumlarda Sivil Savunma, İtfaiye ve Orman Dairesi gibi KKTC'nin güzide kurumlarının personelinin büyük bir özveri içinde çalıştığını vurguladı.

Sıkça yaşanan trafik kazalarında insan hayatıyla ilgili risk faktörünün yüksek olduğunu vurgulayan ÇELEBİ, "Uğraşımız insan hayatı. Yapılan tazeleme eğitimleri bu yüzden çok önemli. Trafik kazalarında arama kurtarma yöntemleri her gün gelişiyor. Bu yöntemleri yakından takip ederek, personelimizin gelişmesini sağlamak birinci önceliklerimiz arasındadır" dedi. Erdoğan ÇELEBİ son olarak eğitimde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.
Print
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28293031123
45678910
1112
5916

GKK KOMUTANI ALGAN'DAN ZİYARET

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik ALGAN, 12 Eylül 2017 tarihinde Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Devamı
1314151617
18192021222324
25
5966

AFET YÖNETİMİ SERTİFİKA EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi işbirliği içerisinde, "Afete Dirençli Toplum" oluşturma ilkesinden yola çıkarak, "Afet Yönetimi Sertifika Eğitimi" düzenledi. Eğitim programı Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Çevik Uraz Salonu'nda 25-27 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Devamı
26272829301
2345678