Posted: Ağu 13, 2020

EMEKLİ BÜYÜKELÇİ ÇAVLAN SÜERDEM'DEN SİVİL SAVUNMAYA ZİYARET

Emekli Büyükelçi Çavlan SÜERDEM 13 Ağustos 2020 tarihinde,Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığına nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamı
Posted: Ağu 11, 2020

KKTC MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI ZORLU TÖRE'DEN SSTB'YE ZİYARET

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu TÖRE 11 Agustos 2020 tarihinde, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığına nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamı
Posted: Ağu 4, 2020

SİVİL SAVUNMA DOWN SENDROMLU BİREYLERİ AĞIRLADI

Down sendromlu bireyler, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığını ziyaret etti. Kıbrıs Fotoğraf Sanatı Derneği (KIFSAD)’ne bağlı fotoğraf üyeleri, bu yıl düzenlenecek fotoğraf sergisi projesi çerçevesinde, down sendromlu bireylerle fotoğraf çalışması başlattı. Dernek üyeleri, bu yıl 04 Aralık 2020’de düzenlenecek fotoğraf sergisi için, down sendromlu bireyleri, farklı meslek gruplarının üniformalarıyla iş ortamında fotoğraflandırıyorlar. Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Arama Kurtarma Şube Müdürlüğünde bugün (04 Ağustos) yapılan fotoğraf çekimlerinde; bireyler sivil savunma kıyafetleriyle yangına müdahale ve tırmanma eğitim alanında hem eğlenme fırsatı buldu hem de fotoğraf çekimleri yapıldı.

Devamı
Posted: Tem 30, 2020

UBP GAZİMAĞUSA MİLLETVEKİLİ OĞUZHAN HASİPOĞLU'NDAN SSTB'YE ZİYARET

Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan HASİPOĞLU, 30 Temmuz  Perşembe günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığını ziyaret etti. Ziyareti sırasında Kuzeyin Sesi Radyo Vatan'da Mehmet Serkan TETİK'İn hazırlayıp sunduğu Gündem Kıbrıs programında konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Devamı
Posted: Tem 29, 2020

ULUSLAR ARASI ÜNİVERSİTELER ARAMA KURTARMA KONSEYİ'NDEN SSTB'YE ZİYARET

Uluslar Arası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi Başkanı Doç. Dr. Ahmet ADALIER ve Konsey Başkanlığı Genel Sekreteri Metin GEZGİN, 29 Temmuz  Çarşamba günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamı
RSS
First34568101112Last

«Temmuz 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2829
175994

ULUSAL BİRLİK PARTİSİ LEFKOŞA MİLLETVEKİLİ ZORLU TÖRE'DEN SİVİL SAVUNMA'YA ZİYARET

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili Zorlu TÖRE, 29 Haziran Salı günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamı
301234
5678
176740

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI BEDENSEL ENGELLİLERE YÖNELİK DALIŞ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

 

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Su Altı Arama Kurtarma Ekibi bedensel engelli vatandaşlarımıza yönelik tüplü dalış etkinliği düzenliyor. Dış Basın Birliği ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği işbirliği ile ‘Engelsiz Mavilik’ sloganı adı altında gerçekleştirilecek olan etkinlik, bedensel engelli arkadaşlarımızı tüplü dalışla buluşturarak, engelsiz bir şekilde su altı güzelliklerini görmelerini sağlayacaktır. 10 Temmuz 2021 Cumartesi günü saat 10.00’da Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Alsancak Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek etkinlik öncesinde, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Su Altı Arama Kurtarma Ekibi uzman eğitmenleri, katılımcıları dalışla ilgili bilgilendirecek ve ardından tüplü dalışlara geçilecektir.

Devamı
91011
12
177048

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI KATKILARIYLA BEDENSEL ENGELLİ VATANDAŞLAR "ENGELSİZ MAVİLİK" SLOGANIYLA DALIŞ YAPTI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Kuzey Kıbrıs Ortopedik Özürlüler Derneği ve Dış Basın Birliği işbirliğinde bedensel engelli vatandaşlarımıza yönelik “ENGELSİZ MAVİLİK” sloganı adı altında dalış etkinliği gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Ersin TATAR’ın da katıldığı etkinlik, Sivil Savunma Teşkilatı Alsancak Sosyal Tesisleri'nde 10 Temmuz 2021 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Ersin TATAR etkinlikte yaptığı konuşmada; KKTC'de engellilere yönelik büyük bir duyarlılık ve hassasiyet olduğunu, engelli vatandaşların toplum içerisinde yer bulması, her türlü faaliyete katılabilmeleri ve devletin imkanları çerçevesinde engellilere yönelik kolaylıklar getirilmesinin önemine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Tatar ayrıca Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Kuzey Kıbrıs Ortopedik Özürlüler Derneği ve Dış Basın Birliği yetkililerine, etkinlikle ilgili çalışmalarından ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Daha sonra katılımcılar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Sualtı Arama Kurtarma Ekip personeli tarafından, dalış esnasında yapılması gerekenler konusunda bilgilendirildikten sonra eğitmenler eşliğinde denize daldı. Sualtının eşsiz güzelliğiyle buluşan bedensel engelli dalgıçlar, su altında Türkiye ve KKTC bayrağı da açtı.

Devamı
131415161718
19
177650

BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLLERİNDE SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

Bağımsız Milletvekilleri Dr. Hasan Topal, Hasan Büyükoğlu ve Mesut Genç, 19 Temmuz Pazartesi günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Necmi Karakoç ile Başkanlığı devralacak olan Atilla Karaca’yı ziyaret etti. Bağımsız Milletvekilleri her iki Başkan'a yeni görev yerlerinde başarılarının devamını diledi.

Devamı
202122
177795

20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI 47'NCİ YILINDA TÖRENLERLE KUTLANDI

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı 47'nci yılında törenlerle kutlandı. Başkent Lefkoşa’nın yanı sıra ilçelerde düzenlenen törenlere Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı da personel ve araçlarıyla katıldı.

Devamı
232425
2627282930311
2345678