21 EKİM 2022 TARİHLİ HABER GERÇEKLERİ YANSITMIYOR

21 EKİM 2022 TARİHLİ HABER GERÇEKLERİ YANSITMIYOR

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, 21 Ekim 2022 tarihli yayımlanan habere yönelik açıklamada bulundu.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada,  “Sivil Savunma Teşkilatı ilk yardım gibi bazı eğitimleri veriyor ancak yangınla ilgili eğitimler verilmiyor, yangın çıktığında öncelikle ne yapmalıyız, bunların doğrusu nedir, hangi araç gereçle müdahalede bulunmalıdır? Bazı yangınlara suyla, bazılarına başka kimyasallarla gidersin. Bunların eğitiminin verilmesi lazım”  şeklindeki açıklamalarının gerçeklerden uzak olduğunu dile getirdi.

Açıklamada, halkımıza olası yangınları önleme, yangın anında doğru davranışları kazandırma, yangınla mücadele, söndürme ve kurtarma becerilerini kazandırma yönündeki çalışmaları kapsamında, halk örgütü eğitimleri, kamu özel kurum ve kuruluşlara daire müessese eğitimleri, afete hazır okul eğitimleri ve talepte bulunan kamu, özel kurum ve müesseselere;

  • Yanma ve Yangın
  • Yangının nedenleri ve alınacak tedbirler
  • LPG Kullanımı
  • Ev Kazaları ve Önlemler
  • Gaz ve Duman Dolu Ortamda Hareket Tarzı
  • Yangın Söndürme Madde ve Cihazları
  • Yangında Kurtarma Faaliyetleri
  • Yangın Söndürme Sistemleri
  • TSC (Taşınabilir Söndürme Cihazı) ile Müdahale Uygulamaları konusunda eğitim verildiği ve eğitimlerde ayrıca, olası bir yangın durumunda yapılması gerekenlerin tatbiki olarak gösterilip uygulamalarının gerçekleştirildiği de kaydedildi. Ayrıca yapılan açıklamada kentsel yangınlarda önceliğin İtfaiye Müdürlüğü'nde, orman yangınlarında ise Orman Dairesi'nde olduğu, söz konusu kurumların talep etmesi halinde Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'nın müdahalede bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, Ülke Afet Yönetimi Sistemi içerisinde meydana gelmesi muhtemel her türlü afet ve acil duruma karşı hazırlıklı olunduğu ifade edilerek, tüm kurum ve kuruluşlarla gerekli koordinenin eksiksiz olarak sürekli sağlandığı da vurgulandı.

Print
Yayınlanma tarihi: Eki 21, 2022,
Haber Kategorisi: Faaliyetler,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Aralık 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
EUROCON CONSTRUCTION MUHASEBE YETKİLİSİ COŞKUN BİLALOĞLU'NDAN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

EUROCON CONSTRUCTION MUHASEBE YETKİLİSİ COŞKUN BİLALOĞLU'NDAN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

Eurocon Construction Muhasebe Yetkilisi Coşkun BİLALOĞLU, 28 Kasım 2022 Pazartesi günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
29301
PİYADE ALBAY LEVENT UZUNCAGİL'DEN SSTB'YE ZİYARET

PİYADE ALBAY LEVENT UZUNCAGİL'DEN SSTB'YE ZİYARET

Piyade Albay Levent UZUNCAGİL ve eşi, 01 Aralık Perşembe günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678