Yayınlanma tarihi: Eki 26, 2021

GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANI TÜMGENERAL ZORLU TOPALOĞLU'NDAN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu TOPALOĞLU, 26 Ekim Salı günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
Yayınlanma tarihi: Eki 22, 2021

TÜRKİYE İLE KKTC DOĞAL AFETLERDE ARAMA KURTARMA TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri İnsani Yardım Tugayı DAK Taburu unsurlarının katılımıyla Şht.Ütğm. Hasan ŞAHAN Kışlası/ANKARA’da 18 Ekim 2021 tarihinde başlayan Türkiye- KKTC  DAK tatbikatı  22 Ekim 2021 tarihinde tamamlanmıştır. Söz konusu faaliyete KKTC Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Arama Kurtarma Şube Müdürlüğü'nden 7 arama kurtarma personeli ve TSK İnsani Yardım Tugay Komutanlığından 2 DAK Timi katılmıştır. Tatbikat ve eğitim programı çerçevesinde, "Trafik Kazalarına Müdahale", "Üst Katlardan Kurtarma ve Kuyu Kazalarına Müdahale", "Arazide Arama Kurtarma" ve "Enkazda Arama Kurtarma" faaliyetleri icra edilmiştir. Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ekibi 24 Ekim 2021 tarihinde KKTC’ye dönecektir.

Devamını oku
Yayınlanma tarihi: Eki 22, 2021

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI GİRNE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DAİRELER VE MÜESSESELERDE EĞİTİMLERE DEVAM ETTİ

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı tarafından, Sivil Savunma Teşkili bulunan Daire ve Müesseselerde "Afet Acil Durum Uygulamalı Eğitim"lerine devam edilmektedir. Bu çerçevede Girne Bölge Müdürlüğü tarafından 22 Ekim 2021 tarihinde Dikmen Belediyesi personeline yönelik icra edilen "Yangın ve Tahliye Tatbikatı" pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilmiştir.

Devamını oku
Yayınlanma tarihi: Eki 22, 2021

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI GİRNE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DAİRELER VE MÜESSESELERDE EĞİTİMLERE DEVAM ETTİ

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı tarafından, Sivil Savunma Teşkili bulunan Daire ve Müesseselerde "Afet Acil Durum Uygulamalı Eğitim"lerine devam edilmektedir. Bu çerçevede Girne Bölge Müdürlüğü tarafından 22 Ekim 2021 tarihinde Dikmen İlkokulu öğretmenleri ve öğrencilerine yönelik icra edilen "Deprem ve Tahliye Tatbikatı" pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilmiştir.

Devamını oku
Yayınlanma tarihi: Eki 22, 2021

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKALIĞI EKİPLERİNDEN DEKONTAMİNASYON ÇALIŞMASI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ekipleri, 22 Ekim Cuma günü Lefkoşa Merkezi Cezaevinde Covid-19 tedbirleri çerçevesinde; dekontaminasyon çalışması gerçekleştirdi.

Devamını oku
123456789

«Ekim 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27

İSKELE TÜRK MUKAVEMET TEŞKİLATI (TMT) MÜCAHİTLER DERNEĞİ'NDEN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

İskele Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Mücahitler Derneği Başkan'ı Ali ABDURRAHMAN ve beraberindeki heyet, 27 Eylül Pazartesi günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
2829

TÜRKİYE CUMHURİYETİ LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ ALİ MURAT BAŞÇERİ'DEN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat BAŞÇERİ, 29 Eylül Çarşamba günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
301

2021 SİVİL SAVUNMA AFET YÖNETİMİ VE MÜDAHALE TATBİKATI ÖNCESİ BASIN MENSUPLARINA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı koordinesinde; afet ve acil durumlarda görevleri olan Sivil  Savunma  Teşkilatı  Başkanlığı  kadrolu  personelinin,  Sivil  Savunma  Halk Örgütü personelinin, kamu/özel kurum ve kuruluşlarda görevli personel ve IUSARC'a üye yerel üniversitelerin arama kurtarma kulüplerine üye üniversite öğrencilerinin katılımı ile "SivilSavunma, Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı 2021" 06-07 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Tatbikatta icra edilecek faaliyetler hakkında basın mensuplarını bilgilendirmek maksadıyla bugün basın toplantısı düzenlenmiştir.

Devamını oku
23
45678

SİVİL SAVUNMA AFET YÖNETİMİ VE MÜDAHALE TATBİKATI-2021 GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“Sivil Savunma, Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı-2021” in seçkin gözlemci günü 07 Ekim 2021 tarihinde 15.00-17.00 saatleri arasında Gazimağusa/Palm Beach bölgesinde gerçekleştirildi. Afet ve acil durumlarda görevleri olan Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı kadrolu personeli, Halk Örgütü personeli, KKTC Afet Yönetimi sistemi içerisinde yer alan Bakanlık/kurum/kuruluşların yanı sıra Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi’ne üye yerel üniversitelerin arama kurtarma kulüp öğrencilerinin katılımı ile icra edildi. Tatbikat, ülkemizdeki Afet Acil Durum Yönetimi Sistemi içinde yer alan tüm birimlerin hazırlık seviyesini denemek, bu gibi hallerde işbirliği ve koordinasyonu geliştirmek, afet ve acil durum hallerine yönelik farkındalık yaratmak, kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve yardımlaşmayı artırarak, tespit edilecek eksikliklerin giderilmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. “Sivil Savunma, Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı-2021” seçkin gözlemci gününü; Cumhurbaşkanı Ersin TATAR, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat BAŞÇERİ, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümg. Sezai ÖZTÜRK, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümg. Zorlu TOPALOĞLU, 28’inci Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tuğg. Taner UYSAL, Maliye Bakanı Dursun OĞUZ, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun AMCAOĞLU, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım ÇAVUŞOĞLU, Milletvekili Teberrüken ULUÇAY, 14’üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğg. Kemal BALTA, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Alb. Kadir BAYRAKLI, diğer askeri ve sivil yetkililer ile vatandaşlar izledi. Merkez üssü Larnaka Körfezi açıklarında rihter ölçeğine göre 7.7 büyüklüğünde, deniz tabanının 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem senaryosu çerçevesinde; öğrenci tahliyesi, trafik kazasına müdahale ve triaj, ev yangınının söndürülmesi ve duman dolu odadan kurtarma, akaryakıt ve LPG yangınına müdahale, enkazdan kurtarma, kuyudan kurtarma, tünel ile üst kattan kurtarma, atlama yatağı ile kurtarma, tırmanma motoru ve köprü kurma, dağcılık yöntemiyle sedye indirme, üst katlarda mahsur kalanları sedye ile indirme, hidrolik itfaiye merdiveni ile kurtarma, helikopter ile düzensiz göçmen kurtarma, denizde yangına müdahale, deniz kirlenmesine müdahale, denize düşen araçtan kurtarma, KBRN uygulaması, şüpheli pakete müdahale, altyapı tamir çalışmaları ve yola devrilen ağaca müdahale faaliyetleri icra edildi. Tatbikat, arama kurtarma sergisi, mobil ünitelerin ve kabul merkezinin gezilmesinin ardından, sahra mutfağında pişen yemeğin yenilmesi ile son buldu.

Devamını oku
910
111213
14151617
1819

DOĞANCI İLKOKULU YÖNETİCİLERİNDEN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKALIĞI'NA ZİYARET

Doğancı İlkokulu Müdürü Leyla GÜNEŞ ve Okul Aile Birliği Üyesi Onur TÜMTÜRK, 19 Ekim Salı günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
202122
2324
2526

GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANI TÜMGENERAL ZORLU TOPALOĞLU'NDAN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu TOPALOĞLU, 26 Ekim Salı günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
2728293031
12
3

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI PERSONELİ LEFKOŞA-METEHAN BÖLGESİNDE FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na ait Lefkoşa-Metehan Bölgesindeki arazide, 3 Kasım Çarşamba günü Sivil Savunma personelinin katılımıyla ağaçlandırma faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

Devamını oku
4

CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ (CTP) GENEL BAŞKANI TUFAN ERHÜRMAN'DAN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan ERHÜRMAN, 4 Kasım Perşembe günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığını ziyaret etti. Ziyareti sırasında Kuzeyin Sesi Radyo Vatan'da Levent ÖZADAM'ın hazırlayıp sunduğu Serbest Kürsü programında konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Devamını oku
5

PAŞAKÖY BELEDİYESİ BAŞKANI HABİL TÜLÜCÜ'DEN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

Paşaköy Belediyesi Başkanı Habil TÜLÜCÜ, 4 Kasım Perşembe günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
67