SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI İLE KKTC CİMNASTİK FEDERASYONU ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI İLE KKTC CİMNASTİK FEDERASYONU ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile KKTC Cimnastik Federasyonu arasında 22 Eylül 2022 Perşembe günü işbirliği protokolü imzalandı. Protokole Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Atilla KARACA  ile KKTC Cimnastik Federasyonu Başkanı Hasan SAPSIZOĞLU imza koydu.

 

Print
Yayınlanma tarihi: Eyl 22, 2022,
Haber Kategorisi: Faaliyetler,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Kasım 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
31
TÜRKİYE SU SPORLARI FEDERASYONU (TSSF) YETKİLİ DALIŞ EĞİTMENLERİNDEN SSTB'YE ZİYARET

TÜRKİYE SU SPORLARI FEDERASYONU (TSSF) YETKİLİ DALIŞ EĞİTMENLERİNDEN SSTB'YE ZİYARET

Türkiye Su Sporları Federasyonu (TSSF) Yetkili Dalış Eğitmenleri, 31 ekim pazartesi günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
1234
ASKERİ FABRİKA MÜDÜRÜ BAKIM ALBAY AHMET SÜRER'DEN SSTB'YE ZİYARET

ASKERİ FABRİKA MÜDÜRÜ BAKIM ALBAY AHMET SÜRER'DEN SSTB'YE ZİYARET

Askeri Fabrika Müdürü Bakım Albay Ahmet SÜRER, 4 Kasım cuma günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
56
789
SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI İLE TC AFAD KOORDİNESİNDE  “ÇÖK, KAPAN, TUTUN” TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI İLE TC AFAD KOORDİNESİNDE “ÇÖK, KAPAN, TUTUN” TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı (SSTB) ile TC İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinesinde, meydana gelmesi muhtemel bir deprem esnasında halkın doğru hareket tarzı ile ilgili bilgilendirilmesi ve söz konusu afetle ilgili toplumda farkındalık yaratılması maksadıyla 12 Kasım 2022 tarihinde,  1999 Düzce Depreminin yıldönümünde ülke genelinde "Çök, Kapan, Tutun" Tatbikatı gerçekleştirilecektir. Söz konusu tatbikat, AFAD koordinasyonunda, afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ile toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin yıl dönümünde 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 6 ilçesinde eş zamanlı olarak tüm vatandaşlarımızın katılımıyla icra edilecektir.

Tatbikat kapsamında 12 Kasım 2022 Cumartesi günü saat 17.57’de Sivil Savunma radyolarından (87.5, 89.8, 94.4, 100.4, 104.3 ve 104.5 FM) tatbikat duyurusunun yapılarak, Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele ilçelerinde belirlenen yerlerde “Çök, Kapan, Tutun” uygulaması gerçekleştirilecektir. Tatbikat duyurusunun yapılmasıyla birlikte halkımızın da bulundukları yerlerde söz konusu hareketi uygulayarak deprem anındaki doğru hareket tarzını prova etmesi istenmektedir. Tatbikata ev, işyeri, okul, yurt, sağlık merkezi gibi mekanlarda katılacak olan vatandaşlarımız, gerçekleştirecekleri “çök, kapan, tutun” uygulamasını fotoğraf veya video olarak kaydederek 0548 830 28 41 nolu Whatsapp hattına göndermeleri istenmektedir. Halkımız, yaşanması muhtemel bir depremde yapılacak basit bir uygulama ile can kaybı ve yaralanmaların en aza indirilmesi maksadıyla gerçekleştirilecek tatbikata katılmaya davet edilmektedir.

Devamını oku
10
"SAYGI SEVGİ VE RAHMETLE ANIYORUZ"

"SAYGI SEVGİ VE RAHMETLE ANIYORUZ"

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü sonsuzluğa uğurlanmasının 84'üncü yıl dönümünde saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

Devamını oku
1112
SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI İLE TC AFAD KOORDİNESİNDE  “ÇÖK, KAPAN, TUTUN” TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI İLE TC AFAD KOORDİNESİNDE “ÇÖK, KAPAN, TUTUN” TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı (SSTB) ile TC İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinesinde, meydana gelmesi muhtemel bir deprem esnasında halkın doğru hareket tarzı ile ilgili bilgilendirilmesi ve söz konusu afetle ilgili toplumda farkındalık yaratılması maksadıyla 12 Kasım 2022 tarihinde,  1999 Düzce Depreminin 23’üncü yıl dönümünde ülke genelinde "Çök, Kapan, Tutun" Tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat, AFAD koordinasyonunda, afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ile toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla, Türkiye İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla başladı.

Anavatan Türkiye’de ilk kez uygulanan tatbikat kapsamında, saat 18.57'de (KKTC saatiyle saat 17:57) Elazığ, Erzurum, İzmir, İstanbul, Maraş, KKTC ve Düzce’de canlı bağlantı olmak üzere tüm Türkiye ve ülkemizde vatandaşların oldukları yerlerde uyguladıkları “Çök, Kapan, Tutun” uygulaması gerçekleştirildi. Ülkemizde Radyo Vatan, Radyo Türkü ve Radyo Nihavent kanallarından yayınlanan tatbikat bildirim anonsuyla başlayan “Çök, Kapan, Tutun Tatbikatı”na, tüm kamu kurum ve kuruluşları, daire müesseseler ve askeri birliklerimizin yanı sıra tüm vatandaşlarımızdan yoğun bir katılım sağlandı.

Sivil Savunma Teşkilatı Acil Hattı’na  (ALO 101), ülkemizde ki birçok yerleşim yerinden gönderilen çok sayıdaki uygulama videoları, tatbikatının amacına ulaştığını ve farkındalık yaratılmasında öncülük ettiğini gösterdi. Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Harekat Merkezi’nde İçişleri Bakanı Sayın Ziya Öztürkler,  katıldığı canlı yayında yaptığı konuşmada, “Bundan 23 yıl önce 12 Kasım 1999 yılında Düzce’de gerçekleşen depremde maalesef 710 can kaybı 2678 de yaralı meydana gelmişti. Bu vesileyle hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyoruz ve acılarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de paylaştığımızı ifade etmek istiyoruz. Tabii öncelikle bu önemli tatbikata Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni de dahil ettiğiniz için teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nde 2022 yılı “Afet Tatbikat Yılı” olarak değerlendirildiği ve bu kapsamda 90 binin üzerinde tatbikat gerçekleştirildiği bilgisi bana ulaştı. İnşallah bir daha böyle afetlerle karşı karşıya kalmayız ama kalındığı takdirde buradaki kayıpları azaltmak için yapılacak tatbikatları genişletmenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda bugün KKTC’de 17:57’de “Çök, Kapan, Tutun” tatbikatına bizler de sizlerle birlikte eşlik edeceğiz. Bu çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, herkesi daha bilinçli olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku
13
1415
15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ TÖRENLERLE KUTLANDI

15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ TÖRENLERLE KUTLANDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 39'uncu kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlandı. Başkent Lefkoşa'nın yanı sıra ilçelerde de düzenlenen törenlere Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, personel ve araçlarıyla katıldı.

Devamını oku
16
CAPİTAL GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI TEKİN ARHUN'DAN SSTB'YE ZİYARET

CAPİTAL GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI TEKİN ARHUN'DAN SSTB'YE ZİYARET

Capital Group Yönetim Kurulu Başkanı Tekin ARHUN, 16 kasım çarşamba günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
17
MALİYE BAKANI ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ KAMİL AĞCABAY'DAN SSTB'YE ZİYARET

MALİYE BAKANI ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ KAMİL AĞCABAY'DAN SSTB'YE ZİYARET

Maliye Bakanı Özel Kalem Müdürü Kamil AĞCABAY, Gümrük ve Rüsumat Dairesi Müdürü Mustafa DEVECİ ve 20 Temmuz Fen Lisesi Müdürü Ayşe DEVECİ, 17 Kasım perşembe günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
181920
21222324252627
28
EUROCON CONSTRUCTION MUHASEBE YETKİLİSİ COŞKUN BİLALOĞLU'NDAN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

EUROCON CONSTRUCTION MUHASEBE YETKİLİSİ COŞKUN BİLALOĞLU'NDAN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

Eurocon Construction Muhasebe Yetkilisi Coşkun BİLALOĞLU, 28 Kasım 2022 Pazartesi günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
29301234
567891011