"USARGAMES 2023 ÜNİVERSİTELER ARAMA-KURTARMA OYUNLARI" ÖDÜL VE KAPANIŞ TÖRENİYLE TAMAMLANDI

"USARGAMES 2023 ÜNİVERSİTELER ARAMA-KURTARMA OYUNLARI" ÖDÜL VE KAPANIŞ TÖRENİYLE TAMAMLANDI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı koordinesinde, Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyi'ne (IUSARC) üye üniversitelerin katılımıyla, bu yıl beşincisi yapılan “USARGames 2023 Üniversiteler Arama-Kurtarma Oyunları", 30 Nisan 2023 akşamı, ödül ve kapanış töreniyle tamamlandı.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'nda yer alan törene, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni, bazı yetkililer, üniversite rektör ve temsilcileri katıldı.

Tören, USARGames 2023’e katılan ekiplerin tören alanına kortej yürüyüşü ve doğal afetlerde hayatını kaybeden insanlar ile şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

13 üniversitenin Akut ekiplerinin yarıştığı “USARGames 2023 Üniversiteler Arama-Kurtarma Oyunları”nda ilk üçe giren takımlara madalya ve kupaları takdim edildi. Oyunların birincisi gelen Akdeniz Karpaz Üniversitesi takımına kupa ve madalyaları Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ikinci olan Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'ne Meclis Başkanı Zorlu Töre ve üçüncü gelen Lefke Avrupa Üniversitesi'ne ise IUSARC 3. Dönem Başkanı Ahmet Adalıer tarafından takdim edildi.

Törende ayrıca, USARGames2023’da eğitmen olarak görev yapan Sivil Savunma Arama-Kurtarma Şube Müdürlüğü personeli ile hakemlere teşekkür belgeleri verilirken, yarışma parkurlarını en iyi derece ile tamamlayan ekip liderlerine de başarı belgeleri verildi. USARGames2023 esnasında çekilen görüntülerden oluşan kısa bir filim gösterimi ve Lefkoşa Folklor Derneği ekibinin gösterisinin de yer aldığı tören, kokteylle sona erdi.

- Cumhurbaşkanı Tatar

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, törende yaptığı konuşmada, “USARGames 2023 Üniversiteler Arama-Kurtarma Oyunları"na katılan öğrencileri tebrik ederek, "Böyle güzel bir organizasyonda, böyle bir başarıyı gösteren öğrencileri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına kutluyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Tatar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı koordinesinde üç gün süren USARGames 2023'de "olağanüstü bir gayret, olağanüstü bir çalışma" ortaya konduğunu ifade etti.

Adıyaman'da deprem bölgesinde görev alan Sivil Savunma Teşkilatı ekibinin çalışmalarına değinen Cumhurbaşkanı Tatar, "Sivil Savunma Teşkilatı ekiplerinin, Adıyaman'da yavrularımızı o enkaz altından kurtarma çabalarını ve gösterdikleri fedakarlığı tüm milletimiz görmüştür. Çok acılar yaşadık. Çok üzüntülüyüz, kalbimiz yüreğimiz parçalanmıştır, ama hayat da devam ediyor. Gösterdiğiniz fedakarlıktan dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Depremde kaybettiğimiz yavrularımızı, Şampiyon Meleklerimizi ve Anavatan Türkiye'de hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaslı ailelerine, milletimize baş sağlığı diliyorum" dedi.

"Bu olayı bizim unutmamız mümkün değildir. 6 Şubat, artık milletimizin tarihinde yerini almıştır" diyen Cumhurbaşkanı Tatar, tüm bunlardan ders alarak, her türlü doğal afete karşı hazırlık yapılmasının önemine işaret etti. Tatar, bu gibi doğal afetlerde, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, polis, itfaiye ile gönüllü olarak arama-kurtarma çalışmalarına katılanların her zaman halkın yanında olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, üniversitelerdeki gençlerin, "USARGames 2023 Üniversiteler Arama-Kurtarma Oyunları"ndaki çalışmaların önemine işaret ederek, "Oyunlarda gösterilen bu kapasite gençlerin nelere muktedir olduğunu göstermektedir. Gençler geleceğimizdir" dedi. Tatar, uluslararası etkinliklerde, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen öğrencilerin birlikte arama-kurtarma çalışmaları yapmalarının önemli bir tecrübe olduğunu, öğrencilerin gerekli durumlarda kendi ülkelerinde arama-kurtarma çalışmalarında hazır bulunabileceklerini belirtti. Tatar, USARGames 2023 Üniversiteler Arama-Kurtarma Oyunları"nı "çok başarılı" olarak değerlendirerek, bu oyunları düzenleyenlere ve katkı koyanlara teşekkür etti.

- IUSARC Başkanı Gezgin

Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyi Başkanı Metin Gezgin ise yaptığı konuşmada, Konseyin 2012 yılında kurulduğunu, o zamandan beridir de Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin bu kuruluş içerisinde görevler yaptığını ve şu anda da dördüncü dönem başkanlığı görevini yürüttüğünü belirtti.

Konseyin pandemi nedeniyle çalışmalarına ara verdiğini, ardından çalışmalarına yeniden başladığını belirten Gezgin, bir sivil toplum kuruluşu olarak doğal afetlerle mücadele için kişileri ve kitleleri eğitime konusunda çalışmalar yürüttüklerini anlattı. Gezgin, geçen 11 yıl içerisinde, paneller, çalıştaylar, sertifika programları yaptıklarını, 2016 yılından itibaren de ulusal ve uluslararası müsabakalar düzenlediklerini, dış ülkelerden gelen üniversite öğrencileri ile bilgi alışverişinde bulunduklarını, onlara eğitimler verdiklerini söyledi. Gezgin, "Bu öğrenciler bizden aldıkları eğitimleri kendi ülkelerinde de kullandılar. Bu da bize bir gurur verdi" dedi.

Gezgin, 19 üniversite ile kurulan Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyinin, şu an, dört kıtadan, 54 üniversite ile irtibat halinde olduğunu ve ortak çalışmalar yürüttüğünü de belirtti.

Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyi'nin teknik eğitimlerini, diğer eğitimlerle de birleştirerek, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile beraber yaptıklarını belirten Gezgin, üç gün boyunca süren USARGames 2023'e verdikleri büyük destekten ötürü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığına teşekkür etti.

Beş etaplı USARGames 2023'de öğrencilerin aldıkları eğitimleri sergilediklerini belirterek, öğrencilere "üstün çalışmalarından" dolayı teşekkür eden Gezgin, "Bir sloganımız var; 'Önce öğren, sonra kurtar'. Öğrenmeden olmuyor" dedi. Gezgin, oyunlara katılan üniversite öğrencilerinin mezun olduktan sonra ülkelerine gidip, bu tür faaliyetlerde başarılı liderler olacaklarına olan inancını da dile getirdi.

- SSTB Başkanı Karaca

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Atilla Karaca ise konuşmasında, oyunlara katılan ve dereceye giren öğrencilere teşekkür etti.

Karaca, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ve Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyi'nin iş birliği içerisinde, tamamen insani maksatlarla oluşturulan "Üniversiteler Arama-Kurtarma Oyunları'nın gençler tarafından en çok ilgi gören faaliyet olduğunu söyledi. Karaca, gençlerin afet yönetiminin müdahale safhasında gerçekleştirilen uygulamaları, yapılan oyunlarla tecrübe etme şansı bulduklarını ifade etti.

İlk kez 2016 yılında yapılan oyunların tanınırlığının gün geçtikte arttığını ve bugüne kadar yüzlerce öğrencinin katılımıyla, ses getiren bir etkinlik haline geldiğini belirten Karaca, Kovid-19 pandemisi nedeniyle oyunlara üç yıllık zorunlu ara verildiğini, 2023 yılı ile birlikte oyunların yeniden yapıldığını söyledi.

Karaca, "Gençlerin arama-kurtarama alanında kendilerini geliştirmelerinin ve profesyonel ekipler için birer destek unsuru olarak yetişmelerinin ne kadar önemli olduğu, 6 Şubat'ta Türkiye'de meydana gelen deprem felaketinde bir kez daha anlaşılmıştır" dedi. Karaca ayrıca, Adıyaman'da yürütülen görev esnasında önemli katkılarda bulunan gençlere teşekkür ederken, afette hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

 

Print
Yayınlanma tarihi: May 2, 2023,
Haber Kategorisi: Faaliyetler,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mayıs 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
29
ONURLU VE SAĞLIKLI YAŞAM DERNEĞİ'NDEN SSTB'YE ZİYARET

ONURLU VE SAĞLIKLI YAŞAM DERNEĞİ'NDEN SSTB'YE ZİYARET

Onurlu ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Ferhat SORAL ve beraberindeki heyet, 29 Nisan Pazartesi günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
30
ÜNİVERSİTELER ARAMA KURTARMA OYUNLARI (USARGames 2024) GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

ÜNİVERSİTELER ARAMA KURTARMA OYUNLARI (USARGames 2024) GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı koordinesinde; Uluslararası Üniversiteler Arama-Kurtarma Konseyine (IUSARC) üye üniversitelerin arama-kurtarma kulüplerine kayıtlı gençlerin katılımı ile ‘Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları (USARGames 2024)’, 03-05 Mayıs 2024 tarihleri arasında Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Metehan Eğitim ve Tatbikat Alanı Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir. Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı bugün, Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları öncesinde Sivil Savunma Sosyal Tesisleri Gazinosu’nda basın mensuplarını bilgilendirme toplantısı düzenledi. Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Atilla Karaca toplantıda yaptığı konuşmada katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek, bu yıl Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunlarının altıncısını gerçekleştirdiklerini belirtti. Karaca, Bu organizasyonla gençleri arama kurtarma faaliyetlerine entegre etmeyi amaçladıklarını, yakın dönemde yaşanan afetlerde, yetişmiş insan gücünün müdahalelerde ne kadar önemli olduğunun defalarca tecrübe edildiğini kaydederek, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı olarak, gençlerin afet yönetimi alanına ilgisini artırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunlarının, yalnızca rekabetin yaşandığı bir faaliyet olarak değil, verilen eğitimlerin uygulamalarla pekiştirildiği bir organizasyon olarak da değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Karaca, geçen yıl ulusal düzeyde gerçekleştirilen faaliyetin bu yıl Türkiye’den Maltepe Üniversitesinin de katılımıyla uluslararası bir nitelik kazandığını kaydetti. Oyunlara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden; Doğu Akdeniz Üniversitesi, Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs İlim Üniversitesi, Atatürk Öğretmen Akademisi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi ile Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti’nden ise Maltepe Üniversitesi katılacaktır. Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları’nın 03 Mayıs 2024 Cuma günü açılış töreni 10:30-12:00 saatleri arasında Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Metehan Eğitim ve Tatbikat Alanı Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.  Oyunlar, üç gün boyunca gerçekleştirilecek yarışmaların icrasının ardından 05 Mayıs 2024 Pazar günü saat 19:00-22:00 saatleri arasında Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Kamelyasında düzenlenecek kapanış ve ödül töreni ile son bulacaktır.

Devamını oku
123
USARGAMES 2024 ARAMA-KURTARMA OYUNLARI BAŞLADI

USARGAMES 2024 ARAMA-KURTARMA OYUNLARI BAŞLADI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı koordinesinde Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi’ne (IUSARC) üye üniversitelerin arama kurtarma kulüplerine kayıtlı gençlerin katılımıyla düzenlenen “USAR Games 2024 Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları” başladı.

Oyunların açılış töreni, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın Lefkoşa’daki Metehan Eğitim ve Tatbikat Alanı’nda yapıldı. Bugün başlayan oyunlar, 05 Mayıs 2024 Pazar günü tamamlanacak.

Oyunların açılış töreni saat 10.30’da, oyunlara katılan üniversitelerin kortej yürüyüşüyle yerini alması, doğal afetlerde yaşamını yitirenler ile aziz şehitler huzurunda yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Tören, konuşmalar, anı fotoğraf çekimi, meşalenin yakılması ve oyun alanının gezilmesiyle sona erdi.

Oyunların ödül töreni ve kapanış kokteyli 05 Mayıs 2024 Pazar günü saat 19:00-22:00 saatleri arasında Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Kamelyasında düzenlenecek.

Törene, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Osman Aytaç, Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni ile diğer yetkililer katıldı.

KKTC’de faaliyet gösteren 10 üniversite ile Türkiye Cumhuriyeti’nden 1 üniversitenin arama kurtarma kulübü üyelerinin katıldığı oyunlarla, “deprem, sel gibi doğal afetlerde ve büyük kazalarda tamamen gönüllü olarak amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım ile afetlerden etkilenen kişilere en kısa sürede ulaşarak, yardım için gereken en uygun koşulları yaratarak, doğru arama kurtarma çalışmaları yapmak, yaralılara temel ilk yardım yapılmasının ardından emniyetli ortam koşullarını sağlayarak, can kaybını en aza indirmek ve arama kurtarma konularında farkındalığı artırmak” amaçlanıyor.

Oyunlara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden; Doğu Akdeniz Üniversitesi, Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs İlim Üniversitesi, Atatürk Öğretmen Akademisi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi ile Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti’nden ise Maltepe Üniversitesi katılıyor.

Açılış töreninde ilk konuşmayı AKÜN öğrencisi Nergis Gürali yaptı. Gürali, arama kurtarma eğitimlerinin öğrenciler için sadece bir yarışma olmadığını ve hayatlarının her alanında büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, aldıkları eğitimlerin önemini 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi ile bir kez daha anladıklarını ifade etti.

Gürali, oyunların kendilerine hayatın zorluklarıyla baş etme yetisi kattığını, mesleki alanda disiplin ve takım çalışmasının büyük rolünü bir kez daha kanıtladığını söyleyerek, baskı altında takım işbirliğiyle mücadele etme, psikolojik olarak güçlü kalma, acil duruma nasıl müdahale edileceği ve strateji belirleme konularını da öğrettiğini kaydetti.

Gürali, farklı üniversitelerden gelen birçok öğrencinin aynı amaç uğrunda toplanıp birbirleriyle yarışması ve kaynaşmasının, olası herhangi bir doğal afete karşı hazır olmada önemli bir katkı sağlayacağını ve farkındalığı arttıracağını belirterek, “Bize bu imkânı sağladıkları

Devamını oku
45
ÜNİVERSİTELER ARAMA KURTARMA OYUNLARI (USARGames 2024)  ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÜNİVERSİTELER ARAMA KURTARMA OYUNLARI (USARGames 2024) ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı koordinesinde; Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyine (IUSARC) üye üniversitelerin arama kurtarma kulüplerine kayıtlı gençlerin katılımı ile “USARGames 2024 Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları” gerçekleştirildi.

 “USARGames 2024 Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları” yarışmalarında dereceye giren arama kurtarma ekipleri için, 05 Mayıs 2024 tarihinde Sivil Savunma Teşkilatı Kamelyası’nda ödül töreni düzenlendi.  

Törene, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Eski Meclis Başkanı Hakkı Atun, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Kadir Bayraklı ve üniversite yetkilileri katıldı.

USARGames 2024 Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları’nda:

Birinci Akdeniz Karpaz Üniversitesi,

İkinci Kıbrıs Amerikan Üniversitesi

Üçüncü Doğu Akdeniz Üniversitesi oldu.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Atilla Karaca ödül töreninde yaptığı konuşmada, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı olarak, 2012 yılında tamamen insani maksatlarla oluşturulan Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi ile işbirliği içerisinde yürütülen birçok faaliyetleri bulunduğunu, bunlar arasında en çok ilgi gören faaliyetin gençlerin doğrudan katılım göstererek, afet yönetiminin müdahale safhasında gerçekleştirdikleri uygulamaları tecrübe etme şansı buldukları "Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları olduğunu söyledi.

Karaca, 2016 yılında ilki gerçekleştirilen oyunların tanınırlığının gün geçtikçe arttığını, bugüne kadar yüzlerce öğrencinin katılımıyla ses getiren bir etkinlik haline geldiğini kaydederek, “Temennimiz, önümüzdeki yıllarda da bu ve benzeri faaliyetlerin artarak devam etmesi, bu vesileyle konseyimizin kuruluş amaçlarından biri olan gençlerin afet yönetimi konusunda daha da bilinçli hale gelmesidir” dedi.

Karaca, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen öğrencilerin Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma oyunlarında edindikleri bilgi ve becerileri tecrübe ederek, kendi ülkelerinde gerekli durumlarda hazır bulunabileceklerini belirtti.

Karaca, ulusal ve uluslararası faaliyetlerde gençlerin arama kurtarma alanında kendilerini geliştirmelerinin ve profesyonel ekipler için birer destek unsuru olarak yetişmelerinin 06 Şubat 2023 tarihinde Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinde bir kez daha anlaşıldığına vurgu yaparak, Adıyaman’da yürütülen arama kurtarma çalışmaları esnasında önemli katkılarda bulunan gençlere ve ekiplere teşekkür ederken, hayatını kaybedenleri rahmetle andı.

Karaca, yarışmaların rekabetçi bir ruhla gerçekleştirilmesine rağmen, bu organizasyonda kaybedenin olmadığını ve kazananın dostluk olduğunu belirterek,  “Bizler afet yönetimi alanında faaliyet gösteren kurumlar olarak gençlerin sergilediği azim ve başarılardan ilham alarak, onlara bu alanda verdiğimiz desteği sürdürmekte kararlı olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyoruz” dedi.

Karaca, oyunların icrası süresince faaliyetlerine ilgi ve katılım gösteren öğrenciler ve onlara çıktıkları bu güzel yolda yol gösterici olan Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı personeline teşekkür etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre törende yaptığı ko

Devamını oku
6789
YEŞİLÇAMIN DEĞERLİ AKTÖRÜ EDİZ HUN'DAN SSTB'YE ZİYARET

YEŞİLÇAMIN DEĞERLİ AKTÖRÜ EDİZ HUN'DAN SSTB'YE ZİYARET

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50’nci yılı dönümü dolayısıyle düzenlediği program kapsamında ülkede bulunan Türk sinema sanatçısı Ediz HUN ve eşi Berna HUN, 9 Mayıs Perşembe günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
101112
1314
KIBRIS TÜRK MULTİPLE SKLEROZ (MS) DERNEĞİ'NDEN SSTB'YE ZİYARET

KIBRIS TÜRK MULTİPLE SKLEROZ (MS) DERNEĞİ'NDEN SSTB'YE ZİYARET

Kıbrıs Türk Multiple Skleroz (MS) Derneği Başkanı Sibel HANÇERLİ ve beraberindeki heyet, 14 Mayıs Salı günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
151617
ATATÜRK MESLEK LİSESİ'NDEN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

ATATÜRK MESLEK LİSESİ'NDEN SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

Atatürk Meslek Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyle, 17 Mayıs Cuma günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
1819
202122
BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLLERİ BAYBARS VE ROGERS'DEN SSTB'YE ZİYARET

BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLLERİ BAYBARS VE ROGERS'DEN SSTB'YE ZİYARET

Bağımsız Milletvekilleri Ayşegül BAYBARS ve Jale Refik ROGERS, 22 Mayıs Çarşamba günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Devamını oku
23242526
272829303112
3456789