MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLE SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI YARIŞMALARI-2019

 

SİVİL SAVUNMA YARIŞMALARI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

 

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığının, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile ortak olarak düzenlediği ilkokullar arası "Resim", ortaokul ve liseler arası "Şiir" ve "Kompozisyon" yarışmalarının ödül töreni,  09 Mayıs 2019 tarihinde, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu yarışmaların amacı, toplumun geleceği olan gençlerin doğru bilgiye giden yoldaki araştırmacı yönlerini geliştirmek, sevgi, saygı, kardeşlik duygularının pekiştirilmesine katkıda bulunmak ve toplum sorunları ile ilgili sorumlu bir birey olmalarını sağlamaktadır.

Törende; yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilerin yanı sıra, sergiye değer ve mansiyon ödülüne layık görülen öğrencilerle, öğretmen, okul müdürleri ve jüri üyeleri de dahil olmak üzere toplam 95 kişiye takdir ve teşekkür belgesi ile çeşitli hediyeler takdim edilmiştir.

Yarışmalar sonrasında dereceye giren okul ve öğrenciler aşağıdaki gibidir:

 

4 VE 5 YAŞ GRUBU RESİM YARIŞMASI

DERECESİ

YARIŞMACI ÖĞRENCİLER

OKULU

Birinci

Sena KIZILTAŞ

Girne Maarif Anaokulu

İkinci

Berfin YURT

Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu

Üçüncü

Buse AZERİ

Fazıl Plümer Anaokulu

Sergiye Değer

Armin ÖZAYDINLIK

Girne Maarif Anaokulu

Simay ŞANLIER

Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu

Mansiyon

Emir KABAKULAK

Girne Maarif Anaokulu

Murat Berk BUCAK

Girne Maarif Anaokulu

 

 

1-2-3- SINIF RESİM YARIŞMASI

DERECESİ

YARIŞMACI ÖĞRENCİLER

OKULU

Birinci

Arınç OKUR

Final Okulları

İkinci

Ghina BAWA’NEH

Final Okulları

Üçüncü

Doğa Ahmet AVCIL

Yakın Doğu İlkokulu

Sergiye Değer

Fahir Ata HANÇER

Final Okulları

Tutku KARABAŞAK

Lapta İlkokulu

Arina AKDEMİR

Doğa International School

Mansiyon

Maram ELFAGIEH

Final Okulları

Kuzey TURANLI

Doğa International School

 

 

4-5 SINIF RESİM YARIŞMASI

DERECESİ

YARIŞMACI ÖĞRENCİLER

OKULU

Birinci

Irmak İMAM

Final Okulları

İkinci

Yağmur ABİC

Dörtyol  İlkokulu

İkinci

Simay F. BEYZADE

Lapta İlkokulu

Üçüncü

Müsteyde ÖZMATYATLI

Yakın Doğu İlkokulu

Sergiye Değer

Akile ÇİZER

Doğancı İlkokulu

Zara Ayşe BAŞMAN 

Final Okulları

Ayşe ÇİZENEL

Necat British College

Mansiyon

Yusuf NADİ

Necat British College

Mahmut AKBULUT

Karşıyaka Merkez İlkokulu

 

ORTAOKULLAR ARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER

DERECESİ

ADI SOYADI

ESER ADI

OKULUNUN ADI

Birinci

Yaren YILDIRIM

Sigara ve Alkolün Zararları

Lapta Yavuzlar Lisesi

İkinci

Savaş ERGÜLEN

Koca Yürekli Cesur Devler

Levent College

Üçüncü

Miraç BUHUR

Bağımlı Olma            Özgür Ol

Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu

Jüri Özel Ödülü

Saadet AKBULUT

Annem ve Sigara

Lapta Yavuzlar Lisesi

 

 

LİSELER ARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER

DERECESİ

ADI SOYADI

ESER ADI

OKULUNUN ADI

Birinci

Emine ÇETİNKAYA

Bir Dumandan Daha Fazlası

Bekirpaşa Lisesi

İkinci

Ceren YILMAZ

Beyaz Zehir

Levent College

Üçüncü

Helin Su ULVİ

Ölüme Damla Damla

Levent College

Üçüncü

Emine AKÇAYLI

İçimizdeki Boşluk

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

Jüri Özel Ödülü

Cansu BİLGİN

Sesimi Duyan Var mı?

Türk Maarif Koleji

 

 

ORTAOKULLAR ARASI ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER

DERECESİ

ADI SOYADI

ESER ADI

OKULUNUN ADI

Birinci

Yusuf KAZMA

Vatan Sevgisi

Lapta Yavuzlar Lisesi

İkinci

Mustafa KABİŞTEKE

Kıbrıs’ım

Şht.Turgut Ortaokulu

Üçüncü

Ekin KELMEN

Uyan Da Bak Şehidim

Gazimağusa Türk Maarif Koleji

Jüri Özel Ödülü

KezibanTalya BAŞKURT

Vatanım

Bayraktar Ortaokulu

 

 

LİSELER ARASI ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER

DERECESİ

ADI SOYADI

ESER ADI

OKULUNUN ADI

Birinci

Deniz ÖMER

Limandaki  Gözyaşları

The English School Of Kyrenia

İkinci

Tuğber GÜNEYLİ

Vazgeçilmezim

Lapta Yavuzlar Lisesi

Üçüncü

Dilek EMİRZADEOĞLULARI

Bir Ada Düşünün

Doğu Akdeniz Doğa Koleji

Jüri Özel Ödülü

Hüseyin DELİBAŞ

Annecik Annecik

Anafartalar Lisesi

         

 

 

Sivil Savunma Teşkilatı Bakanlığı  Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Ödül Töreni  2019 Powerpoint Sunu