Yayınlanma tarihi: Haz 3, 2022

AFAD’IN DEPREM SİMÜLASYON TIRI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NDEN AYRILDI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın işbirliğinde 06 Mayıs 2022 Cuma günü ülkemize gelen 'Deprem Simülasyon Tırı', 10 - 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında Lefkoşa, İskele, Gazimağusa, Güzelyurt, Lefke ve Girne bölgelerine giderek eğitsel faaliyetlerde bulunmuştur. Similasyon Tırı faaliyetlerini tamamlamasının ardından 01 Haziran 2022 tarihinde ülkemizden ayrılmıştır.

Deprem anı deneyimini gerçeğe en yakın bir şekilde canlandırarak katılımcılara depremi yaşatan  Deprem Simülasyon Tırı, 26 Mayıs 2022 tarihinde Lefkoşa/Metehan bölgesinde bulunan Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Eğitim alanında icra edilen Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı 2022 kapsamında, alanda konuşlandırılmıştır.

Tatbikata katılan Cumhurbaşkanı Ersin TATAR, Meclis Başkanı Zorlu TÖRE, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai ÖZTÜRK, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu TOPALOĞLU olmak üzere tüm konuklar tarafından ziyaret edilen Deprem SimilasyonTırı’nda deprem anı yaşatılmış ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aktarılmıştır.

Ülkemizde meydana gelebilecek bir deprem öncesi, esnası ve sonrasında yapılması gereken doğru hareket tarzının anlatıldığı eğitsel faaliyetler ile özellikle eğitim çağındaki çocuklarımız hedef kitle olarak belirlenmiş, eğitsel faaliyetlere 6 ilçeden 37 ilkokul, 12 ortaokul, 30 lise ve 8 üniversiteden toplam 5033 öğrenci, 351 öğretmen ve 305 kurum/kuruluş personeli katılım göstermiştir.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür edilerek, Anavatan Türkiye’nin desteğini  her daim yanlarında hissetmenin kendilerine büyük bir güven sağladığı ifade edildi.

Devamını oku
Yayınlanma tarihi: Haz 3, 2022

1962 DOĞUMLU SİVİL SAVUNMA HALK ÖRGÜTÜ MÜKELLEFİ HİZMET BELGESİ TAKDİM TÖRENLERİ BAŞLADI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, halk örgütü kadrolarında görevli 1962 doğumlu halk örgütü mükelleflerine yönelik hizmet belgesi takdim törenlerinin ilki,02 Haziran 2022 Perşembe akşamı İskele Bölge Müdürlüğü mükelleflerine yönelik olarak Sivil Savunma Teşkilatı İskele Bölge Müdürlüğü’nde icra edildi.

Hizmet belgesi takdim törenleri;

07 Haziran 2022Salı akşamıGüzelyurt Bölge Müdürlüğü bünyesindeki halk örgütü mükelleflerine yönelik olarak,Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Rauf Raif Denktaş Salonu’nda

09 Haziran 2022Perşembe akşamı Girne Bölge Müdürlüğü bünyesindeki halk örgütü mükelleflerine yönelik olarak,Girne Amerikan Üniversitesi International CongressHall Salonu Girne’de, 

14 Haziran 2022Salı akşamı Lefkoşa Bölge Müdürlüğü bünyesindeki halk örgütü mükelleflerine yönelik olarak,Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlık Karargahı Halı Sahası’nda,

16 Haziran 2022Perşembe akşamıGazimağusa Bölge Müdürlüğü bünyesindeki halk örgütü mükelleflerine yönelik olarak,Gazimağusa Rauf R. Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’ndagerçekleştirilecektir.

Devamını oku

«Haziran 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
678910
1962 DOĞUMLU SSTB HALK ÖRGÜTÜ MÜKELLEFİ HİZMET BELGESİ TAKDİM TÖRENLERİNE GİRNE'DE DEVAM EDİLDİ

1962 DOĞUMLU SSTB HALK ÖRGÜTÜ MÜKELLEFİ HİZMET BELGESİ TAKDİM TÖRENLERİNE GİRNE'DE DEVAM EDİLDİ

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, halk örgütü kadrolarında görevli 1962 doğumlu halk örgütü mükelleflerine yönelik hizmet belgesi takdim törenlerine devam edildi. Girne Bölge Müdürlüğü mükelleflerine yönelik olarak düzenlenen hizmet belgesi takdim töreni, 09 Haziran 2022 perşembe akşamı Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) International Congress Hall Salonu Girne’de icra edildi.

Devamını oku
1112
131415
1962 DOĞUMLU SSTB HALK ÖRGÜTÜ MÜKELLEFİ HİZMET BELGESİ TAKDİM TÖRENLERİNE LEFKOŞA'DA DEVAM EDİLDİ

1962 DOĞUMLU SSTB HALK ÖRGÜTÜ MÜKELLEFİ HİZMET BELGESİ TAKDİM TÖRENLERİNE LEFKOŞA'DA DEVAM EDİLDİ

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, halk örgütü kadrolarında görevli 1962 doğumlu halk örgütü mükelleflerine yönelik hizmet belgesi takdim törenlerine devam edildi. Lefkoşa Bölge Müdürlüğü mükelleflerine yönelik olarak düzenlenen hizmet belgesi takdim töreni, 14 Haziran 2022 salı akşamı Lefkoşa Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Karargahı Halı Sahası’nda icra edildi.

Devamını oku
1617
1962 DOĞUMLU SSTB HALK ÖRGÜTÜ MÜKELLEFİ HİZMET BELGESİ TAKDİM TÖRENLERİ GAZİMAĞUSA'DA İCRA EDİLEN TÖRENLE TAMAMLANDI

1962 DOĞUMLU SSTB HALK ÖRGÜTÜ MÜKELLEFİ HİZMET BELGESİ TAKDİM TÖRENLERİ GAZİMAĞUSA'DA İCRA EDİLEN TÖRENLE TAMAMLANDI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, halk örgütü kadrolarında görevli 1962 doğumlu halk örgütü mükelleflerine yönelik gerçekleştirilen hizmet belgesi takdim törenleri tamamlandı. Sonuncusu Gazimağusa Bölge Müdürlüğü mükelleflerine yönelik olarak düzenlenen hizmet belgesi takdim töreni, 16 Haziran 2022 perşembe akşamı Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda icra edildi.

Devamını oku
1819
2021
SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NDAN DUYURULMUŞTUR

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NDAN DUYURULMUŞTUR

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Esentepe Eğitim ve Kabul Merkezi'nde Hizmet Alımı şeklinde çalıştırılmak üzere, özellikle Esentepe ve civarında ikamet eden tecrübeli bir aşçıya ihtiyaç bulunmaktadır. Müraacatların Lefkoşa-Yenişehir bölgesindeki Sosyal Tesisler Şube Müdürlüğüne şahsen yapılması rica olunur

 

Devamını oku
2223
GEÇMİŞ OLSUN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİM, GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYEM

GEÇMİŞ OLSUN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİM, GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYEM

Mersinlik bölgesinde çıkan ve geniş bir alana yayılan yangını söndürme çalışmaları üçüncü gününde de devam ediyor.  KKTC unsurlarının karadan sürdürdüğü söndürme ve yangının daha fazla alana yayılmaması çalışmalarına havadan da destek veriliyor.  Mersinlik, Tatlısu, Ardahan bölgelerinde etkili olan yangını söndürmek için yoğun bir çalışma sürdürülüyor. 

Devamını oku
242526
27
İSKELE MERSİNLİK BÖLGESİNDE ÇIKAN YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

İSKELE MERSİNLİK BÖLGESİNDE ÇIKAN YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

21 Haziran 2022 tarihinde İskele; Mersinlik bölgesinde başlayıp, Ağıllar ve Tatlısu bölgelerine de yayılan ve rüzgarında etkisiyle büyük bir çevre felaketine yol açan yangın 24 Haziran 2022 tarihinde kontrol altına alınmıştır. 26 Haziran 2022 tarihine kadar  paydaş kurum, kuruluşlar ve gönüllü vatandaşlar ile birlikte soğutma çalışmalarına devam edilmiştir. Bu kapsamda yangın boyunca omuz omuza, canı pahasına mücadele eden, destek veren ve emeğini esirgemeyen tüm kurumlara ve cefakar halkımıza teşekkür ederiz.

Devamını oku
28
SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı (SSTB) , Yeşil Barış Hareketi Başkanı Feriha Tel’in “Yangın uçağı alınacak bütçe yok denmesini duymak istemiyoruz, Sivil Savunmanın bütçesi buna yeter, inşaat ruhsatlarında sığınma adı altında bir ücret alınıyor" yönündeki sözlerinin gerçeklerle bağdaşmadığını ifade etti. SSTB tarafından yapılan yazılı açıklamada Tel’in bugün Yeni Bakış Gazetesi'nde yayımlanan “Sığınak Fonu'nda biriken parayla ilgili ifadelerinin spekülatif olduğu belirtildi ve Tel’in “Uhdesinde olmadığı halde halkı yanlış bilgilendirdiği” kaydedildi. SSTB tarafından yapılan konuyla ilgili açıklamada, 2000 yılında çıkarılan 44/2000 sayılı Sığınak Yasası ile sığınakların inşası, bakımı ve onarımını sağlamak maksadıyla Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Başkanlığı'nda 10 kişiden oluşan “Sığınak Komisyonu” ve Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı kontrolünde “Sığınak Fonu” oluşturulduğu, fonun inşaatlardan alınan katkı payları ile beslendiği açıklandı.

2014 yılına kadar Sığınak Fonunda biriken paranın sığınak ile bütünleşik olarak yapılan Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Ayaktan Tanı Merkezi ve Gazimağusa Devlet Hastanesi yapımında kullanıldığı vurgulanan açıklamada, 2014 yılında yapılan yasa değişikliği ile sığınak fonunun yürürlükten kaldırıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca 2014 yılından itibaren, fonda biriken paranın devletin diğer projelerinde kullanılmak üzere Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı kontrolünden alınarak Maliye Bakanlığının “Tasfiye Edilen Fon Gelirleri” kalemine aktarıldığı vurgulandı. Açıklamada, Sığınak fonu kaldırılınca sığınak katkı payı gelirlerinin Maliye Bakanlığı kontrolüne alınarak devletin gelirler bütçesine “Sığınak Katkı Payı Gelirleri” kalemine gelir olarak kaydedilmeye başlandığı belirtilerek, 17 Şubat 2014 tarihinden itibaren “Sığınak Fonu”nun kaldırılması ile birlikte söz konusu fon ve sığınak katkı payı gelirlerinin Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'nın kontrolünden çıktığına dikkat çekildi.

Devamını oku
2930123
45678910